Vrbno pod Pradědem má svůj první sociální automobil

Vrbno pod Pradědem

Pečovatelská služba na Vrbensku získala nový automobil. Jeho pořízení pomohlo zaplatit na padesát firem na Vrbensku.

Obecně prospěšná společnost Help-in, která zajišťuje sociálně – zdravotní služby v okrese Bruntál, dostala pro své potřeby nový vůz značky Dacia Dokker. Vozidlo budu zaměstnanci zařízení využívat při poskytování sociálních služeb seniorům a osobám se zdravotním hendikepem nebo chronickým onemocněním na Vrbensku.

Help – in získal vůz v rámci projektu Sociální automobil. Projekt stojí na jednoduché myšlence, automobil slouží současně jako jezdící reklama. Firmy, které pomohly k pořízení vozu mají na něm i svou reklamu. Tímto způsobem bylo dosud v celé republice pořízeno pro nejrůznější sociální zařízení a služby přes sedm set automobilů.

„Vzhledem k tomu, že dlouhodobě spolupracujeme s Help – inem a máme zájem na tom, aby se zde tyto sociální služby rozšiřovaly, podpořili jsme pořízení vozu i my,“ řekla místostarostka Vrbna pod Pradědem Iveta Pešatová. Dodala, že na Vrbensku se podařilo sehnat peníze na vůz pro sociální službu v neuvěřitelně krátkém čase.

„Už v roce 2008 jsme dostali první auto v rámci projektu Sociální automobil. Ale v Bruntále to trvalo rok a půl, než se nasbíraly peníze a ve Vrbně to bylo za tři měsíce,“ dodala ředitelka Help – inu Jana Hančilová.

Vůz bude sloužit na Vrbensku pečovatelské službě, jejímž cílem je umožnit svým klientům co nejdelší a kvalitní setrvání v domácím prostředí.

„Devět z deseti seniorů nechce do pobytových zařízení, ale chtějí žít doma. Pro nás je velkou pomocí, že se senioři orientují ve své domácnosti. Tam to znají, tam je jejich přirozené prostředí a cítí se jistě,“ uvedla Jana Hančilová.

Pečovatelskou službu využívá za rok zhruba dvě stě klientů. Ti se mohou spolehnout třeba na dovážku obědů, nákupů, drobnou pomoc doma a na další služby. Help – in poskytuje i další sociální služby, třeba půjčovnu kompenzačních pomůcek či sociální poradnu.

zdroj: https://bruntalsky.denik.cz/zpravy_region/vrbno-pod-pradedem-ma-svuj-prvni-socialni-automobil-20190519.html