Podařilo se! Spolek ITY dostal vytoužený automobil

Sociální automobil Starý Jičín

Starý Jičín – Zapsaný spolek (dříve občanské sdružení) ITY, který pomáhá nejen lidem s autismem, se dočkal vytouženého vozidla, které rozšíří a zkvalitní jejich služby.

Děkuji. Slovo, které používáme každodenně nespočetněkrát a o jehož síle není třeba pochybovat, bylo hlavním aktérem slavnostního předání takzvaného sociálního vozidla, které před pár dny dostal spolek ITY ze Starého Jičína. Stalo se tak pomocí speciálního projektu, díky kterému tolik potřebný vůz zaplatí sponzoři. Odměnou jim je, kromě pomoci samotné, reklama na bílém Renaultu Kangoo, který už v těchto dnech vyráží za klienty starojického spolku.

Na tento druh spolupráce se zaměřuje společnost Kompakt a právě její zástupce Břetislav Božoň předal předsedkyni ITY Ivě Králové klíče od motorizovaného pomocníka. Projekt „sociální automobil“ má za cíl vytvořit, zdokonalit či obnovit vozový park v ústavech a zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných lidí.

Nyní se dočkali také pod starojickým hradem. „Chtěli jsme udělat projekt, že bychom rodičům pohlídali děti v době, kdy si potřebují odpočinout, protože jejich péče je stabilní, čtyřiadvacetihodinová, a potřebují také oddech,“ vysvětluje předsedkyně ITY.

Kromě toho občanské sdružení (nebo také podle nové legislativy zapsaný spolek) zajišťuje víkendové a prázdninové pobyty. „Díky novému automobilu budeme dělat terénní hlídání na zavolání, podle toho, kdy budou rodiče potřebovat. Chci poděkovat všem sponzorům, že nám pomohli tento automobil získat.“ dodala Iva Králová.

Spolek ITY intenzivně podporuje osoby s poruchou autistického spektra, s orgánovým, mentálním či tělesným handicapem, a také rodiče a pěstouny pečující o tyto děti a osoby.

V portfoliu spolku jsou integrační pobyty, volnočasové aktivity, realitní péče, osobní asistence a hlídání dětí, konzultace a v neposlední řadě vzdělávací aktivity pro rodiče, to vše pod vedením vystudovaných specialistů. Jedním z nich je také Bohumír Večerek, místopředseda ITY, z jehož úst při slavnostním předání renaultu vyšlo upřímní „děkuji“ mnohokrát.

„Jsem rád, že i v dnešní době, kdy se hledí na zisk, na to, jak být úspěšný a progresivní, tak se dokážou sebrat lidi dohromady a dát něco, co je zaměřené ne na hodnoty materiální, ale na hodnoty, které jsou někde výš, které jsou nad tím vším, ale které nejsou vidět. Ve své podstatě ale, když se jich dosáhne, tak mají na společnost větší efekt než dejme tomu další kilometr dálnice, kterou nikdo nepotřebuje,“ ukončil svůj proslov.

Zájemci, kteří by se rádi podrobně seznámili s činností spolku ITY, najdou informace na webových stránkách www.ity-os.cz.

zdroj: https://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/podarilo-se-spolek-ity-dostal-vytouzeny-automobil-20140508.html

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*