Domov dostal zdarma auto pro seniory

Nový automobil pro seniory převzali v úterý 2. října zástupci Domova pro seniory v Bílovci. Předání se uskutečnilo za účasti zástupců domova a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která zaštiťuje projekt nazvaný Sociální automobil.

Vozidlo Dacia Dokker, které budou zaměstnanci zařízení využívat při poskytování sociálních služeb klientům a při dalších aktivitách, obdržel Domov pro seniory v Bílovci zdarma v rámci projektu Sociální automobil. Projekt funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu agentura Kompakt předala v České republice stovky vozidel. Automobil pro bílovecký domov má pořadové číslo 746.

„Ve většině sociálních zařízení pečujících o seniory je vozový park ve špatném technickém stavu a vozidla neodpovídají standardům pro přepravu nemocných. Tato zařízení mohou získat nové auto jen prostřednictvím charity či sponzorství, což ale není každý den, proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a nějak pomoci těm, kteří to skutečně potřebují,“ uvedl Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Domov pro Seniory v Bílovci, kam v úterý dorazila nová osobní dodávka, pomáhá seniorům, kteří z důvodu svého věku a zhoršeného zdravotního stavu potřebují celodenní individuální péči a psychickou podporu.

„Z automobilu máme velkou radost, využijeme ho k převozu našich klientů a k jejich cestám za lékaři. Také nám poslouží k rozvozu obědů seniorům z nedalekého okolí,“ sdělila Vlasta Szotkowská, vedoucí organizace Sociální zařízení Bílovec, pod kterou Domov pro seniory spadá.

Na financování vozu pro bílovecký domov se podílelo asi 40 sponzorů napříč obory od velkých firem až po jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

zdroj: https://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/domov-dostal-zdarma-auto-pro-seniory-20181006.html

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*